Фаріон
Олег Васильович
Завідуючий
Тел (032) 252-33-72
До складу віварію ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок входить власне віварій, де проводять доклінічні дослідження (гостра, підгостра, хронічна токсичність, пірогенність, кумуляція, шкірна та очна проби) та клініка, де проводять клінічні дослідження ветеринарних препаратів та вивчення профілів безпеки генеричних препаратів.
Віварій обладнаний подвійною системою вентиляції, кондиціювання, постачання електроенергії та води, що створює відповідний мікроклімат. У приміщенні віварію є навчальний клас, де проводяться стажування спеціалістів та можуть займатися студенти. У чистій зоні (на першому поверсі) віварію утримуються тварини, які проходять підготовку до дослідів, так звані «чисті тварини». На другому поверсі розташовані лабораторії, а також кімнати для утримання лабораторних тварин (за видами), які вже використовуються в досліді. Є кімната для патологічного розтину, де відбирають патматеріал, а також проходить утилізація тварин, які були піддані відповідним дослідженням чи загинули. Утилізація здійснюється заморожуванням при мінус 26–36 °С у морозильній камері, а далі у спеціальних контейнерах відправляються на ветсанзавод. Тут також обладнаний автоклав для стерилізації відповідного мікробіологічного матеріалу, інструментів тощо. Є окреме приміщення для зберігання та підготовки кормів до згодовування.
Робота з тваринами проводиться у відповідності до вимог «Європейської конвенції про захист хребетних тварин, які використовуються для експериментальних та наукових цілей» (Страсбург, 1985) і ухвали Першого національного конгресу з біоетики (Київ, 2001) з метою вивчення та контролювання етичних підходів до проведення експериментальних досліджень для наукових цілей. Для цього в Інституті створена і активно працює комісія з біоетичної експертизи.
Доклінічні дослідження проводять на таких лабораторних тваринах: щурах лінії Вістар, білих нелінійних мишах (відповідають другій категорії якості за класифікацією лабораторних тварин і міжнародним стандартам GLP) та кролях. Лабораторні гризуни утримуються в спеціальних пластикових клітках, закритих металевою сіткою, зручних для дезінфекції.
Клінічні дослідження проводять на поросятах і курях (молодняк, бройлери, кури-несучки). Кожна вікова група має окреме приміщення. Приміщення клініки обладнані сучасними високотехнологічними камерами спостережень. Наприклад, поведінкові реакції тварин і птиці у ході експерименту можна спостерігати дистанційно – навіть з-за меж України.