З 2003 року, коли в Празі відбувся 1-й Міжнародний симпозіум з останніх досягнень в аналізі харчових продуктів (RAFA), ці наукові симпозіуми стали регулярними та проводяться кожні два роки, збираючи вчених із провідних світових установ, які проводять дослідження в галузі АНАЛІТИЧНИХ ТА БІОАНАЛІТИЧНИХ СТРАТЕГІЙ В КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕКИ ХАРЧУВАННЯ. У рамках конференції RAFA 2013 були представлені результати досліджень Національної Референс-Лабораторії Контролю Залишків Ветеринарних Препаратів про випадки природних шляхів потрапляння антибіотиків в організм сільськогосподарських тварин.
Відповідно до концепції попередніх заходів RAFA, Університети Хімії та Технології, Прага (UCT Prague, Чеська Республіка) та Wageningen Food Safety Research (WFSR), що є частиною Wageningen University & Research (Нідерланди), які є організаторами RAFA 2022 р. запросили всі наукові кола та промисловість, а також представників національних і міжнародних агенцій, регуляторних органів, державних і комерційних лабораторій взяти участь у 10-му Міжнародному симпозіумі з останніх досягнень в аналізі харчових продуктів.
Цього року на конференції RAFA 2022 Національна Референс-Лабораторія Контролю Залишків Ветеринарних Препаратів представила матеріали спільного проекту Визначення маркерного метаболіту ніфурсолу (DNSH) методом РХ-МС/МС: розробка методу та тестування на зразках тканин курчат. Цей проект виконується у співпраці з R-Biopharm Nederland B.V.
Зліва направо: д-р Томас Нік (менеджер з продукції R-Biopharm AG), д-р Сергій Плотиця та д-р Мар’яна Ридчук (старший науковий співробітник Національної Референс-Лабораторії Контролю Залишків Ветеринарних Препаратів, ДНДКІ), д-р Звенислава Засадна (керівник Національної Референс-Лабораторії Контролю Залишків Ветеринарних Ппрепаратів, ДНДКІ), д-р. Дмитро Янович (керівник відділу фізико-хімічних методів дослідження, ДНДКІ), Марко Отеман (менеджер із продукції, R-Biopharm Nederland B.V.) та д-р Міхаліна Оплатовська-Стаховяк (менеджер з досліджень і розробок, R-Biopharm Nederland B.V.)
Науковці Національної референс-лабораторії контролю залишків ветеринарних препаратів висловлюють подяку д-ру Міхаліні Оплатовській-Стахов’як та Марку Отеману за щиру допомогу та підтримку у презентації результатів нашої спільної роботи під час презентації стендових матеріалів на конференції.