СВЯТО НАУКИ – 2018

Традиційно, у третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки — День науки. Це досить молоде свято, яке немає державного вихідного, зазвичай, це торжество супроводжує багато цікавих заходів, із кожним роком відзначається активніше і ширше.

Професійне свято наукової царини, було засновано ще за часів Радянського Союзу, а з розпадом його — благополучно перекочувало до національних календарів нових суверенних держав. У незалежній Україні «На підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України» День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року діючого на той час Президента України.

Мотив свята – відновлення національних зобов’язань в галузі науки, використання досягнень науки на благо суспільства, підвищення рівня інформованості громадян про важливість науки в розвитку суспільства.

На цьогорічне урочисте засідання Вченої Ради з нагоди Дня науки до Інституту завітали гості: Гончаренко Л. В. заступник директора департаменту – начальник управління економічного розвитку та підприємництва Львівської обласної адміністрації; Тарнавський М. І. – голова Львівської обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу; Рощин Р. Г. – президент міжнародного центру ЕВЕНТ технологій, голова Всеукраїнської програми «Золоті Руки Країни»; академік НААН В. В. Снітинський, – ректор Львівського аграрного університету; академік НААН Влізло В. В. – директор Інституту біології тварин НААН; академік НААН Седіло Г. М. – директор Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН; професор Стибель В. В. – ректор Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького; Баркит Є. Є. та Волошин Р. В. – начальник та перший заступник Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

День науки – нагода висловити щирі слова вдячності людям, творча праця і діяльність котрих є символом творчої думки, духовної свободи та розвитку. Зокрема, у своїх виступах гості відзначили, що колектив Державного науково-дослідного контрольного інституту плідно працює на розвиток ветеринарної медицини і тваринництва, незважаючи на об’єктивні труднощі робить вагомий внесок у вітчизняну і світову ветеринарну науку, розвиток галузей тваринництва і птахівництва.

Наблизити ветеринарну науку до практичних потреб завжди було і є першочерговим завданням цього закладу, в якому проводиться постійна активна робота з налагодження і підтримки зв’язків з вітчизняними і зарубіжними підприємствами, провідними науковими центрами України, Європи і світу.

Чи рухає наука прогрес? Безперечно, принаймні активно сприяє цьому руху. Україна являє собою державу з високим рівнем освіти і науки. Національна Академія Наук України, була заснована 27-го листопада 1918-го року і зараз має 3 секції, близько 14-ти відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в котрих працюють більш ніж 7000 докторів і 78000 кандидатів наук.

ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок теж вносить свій суттєвий доробок у розвиток національної науки. Це не тільки державна наукова установа, обладнання чи лабораторії це, насамперед, фахівці, науковці, яких об’єднує один дім, які жили і живуть постійним творчим науковим пошуком і реалізують винайдені ідеї на благо українського суспільства.

Наукові та науково-практичні розробки вчених Інституту регламентовані на законодавчій і нормативно-правовій роботі, державній реєстрації ветеринарних лікарських засобів, кормів та кормових добавок, контрольних функціях, науково-методичній роботі, міжнародній співпраці, видавничій і господарській діяльності.

Не можна оминати увагою і те, що Інститут є потужним консультативним і інформаційним центром, надає постійну допомогу спеціалістам підприємств, установ з виробництва і оцінки якості та ефективності ветеринарних лікарських засобів, кормових добавок, преміксів, кормів рослинного і тваринного походження. Проводить роботи з розробки і оформлення нормативної документації, підбору нових сучасних методів контролю якості продукції, організації контролю безпосередньо в умовах виробництва, реєстрації і переєстрації продукції для ветмедицини та ліцензування.

Історія Інституту відзначена ваговими науковими здобутками, а саме Інститут був ініціатором і реалізував комплекс заходів на державному рівні із стандартизації продукції і послуг ветеринарної медицини, був ініціатором створення і утвердження державної програми із визначення залишків ветпрепаратів в продукції тваринництва і кормах. За участю вчених закладу розроблено ряд Законодавчих актів, в т.ч., які вже прийняті Верховною Радою України, а саме: Закони “ Про корми ”, “ Про державний контроль ”, “Про безпеку якості харчових продуктів ” тощо. Загальнодержавного визнання заслуговують дослідження з антибіотикорезистентності. В 2014-2015 рр. Інститут був визнаний переможцем в галузі наукових і експериментальних досліджень у сфері природничих і технічних наук. Загальнодержавне визнання інституту підтверджене і нагородженням його у 2001 та 2016 роках Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України.

Кожен хто працює успішно, має право на суспільне визнання – такий основний девіз Всеукраїнської програми «Золоті руки Країни». Без сумніву, за результатами моніторингу Інститут є успішною і сучасною науковою установою, затребуваною в суспільстві та галузі тваринництва.

Кульмінацією з нагоди свята стало вручення нагороди – найвищий орден «Діамантова зірка «Взірець професіоналізму» директору Інституту, академіку НААН Ігорю Ярославовичу Коцюмбасу. Вручаючи найвищу відзнаку голова Всеукраїнської програми «Золоті руки Країни» Рощин Р. Г. наголосив, що так фонд відзначив вагомий внесок у розвиток ветеринарної науки, багатолітню сумлінну науково-організаційну працю, підготовку висококваліфікованої науковців школи: «Фармако-токсикологічних досліджень ветеринарних засобів» та з нагоди 65-річного ювілею.

У своєму вітальному слові пан Рощин Р. Г. сказав: « Фонд «Золоті руки Країни» вшановує Вас, Ігоре Ярославовичу та очолюваний Вами коллектив Інституту в рамках програми етапу 2018 року. Ви гідно продовжили естафету розвитку Інституту, учень попередників, доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України, володар почесного титулу „Doctor honoris causa”. Ваша результативна робота високо оцінена державою, відзначена трудовими відзнаками Міністерства аграрної політики та продовольства “Знак пошани” і “Відмінник аграрної освіти і науки”, “За заслуги у розвитку ветеринарної медицини України”, Грамотою Верховної Ради України, орденом “За заслуги ІІІ ступеня.”

Ми впевнені, що сьогоднішня нагорода, орден «Діамантова зірка «Взірець професіоналізму», стане гідним підтвердженням Ваших особистих заслуг та досягнень вагомих здобутків на науковій ниві. Ще раз підкреслить Ваші взірцеві управлінсько-організаторські якості та слугуватиме доповненням до давно завойованого суспільного визнання. При цьому, колектив однодумців Вашої установи з гордістю відчуватиме, що щире служіння людям, сумлінна праця, мудра життєва позиція не залишаються непоміченим у суспільстві та достойно вшановуються на всеукраїнському рівні. А оргкомітет фонду, в свою чергу, пишається тим, що в списку партнерів програми з’явилося Ваше, Ігоре Ярославовичу, поважне ім’я. В добру путь на многії літа!».

Колектив Інституту також приєднується до щирих побажань, які висловили Ігорю Ярославовичу колеги, друзі, представники державних владних структур різних рівнів і бажає ювіляру енергії і мудрості в здобутті нових вершин у ветеринарній науці, бути і надалі безкомпромісним борцем за якість і безпечність продукції для ветеринарної медицини, тваринництва та продуктів харчування тваринного походження, що є запорукою здоров’я людей і національної безпеки.

Приєднуємось до привітань на адресу всіх вчених і наукових співробітників. Здоров’я Вам і нових досягнень! Успіхів у роботі та щастя в особистому житті! Зі святом Вас, дорогі вчені мужі і вчені дами!