Остапів
Роман Дмитрович
Лабораторія виконує дослідження за двома основними напрямками: аналіз якості ветеринарних препаратів, що надходять до Інституту для реєстрації та перереєстрації в Україні і різноманітні дослідження ветпрепаратів, субстанцій, преміксів та кормових добавок згідно з окремими договорами (поза процесом реєстрації). Використовуються методи високоефективної рідинної хроматографії, капілярної газової хроматографії, фармакопейні хімічні та фізико-хімічні методи. Лабораторія входить до складу Випробувального центру ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок, акредитованого згідно з ДСТУ ISO/IEC 17025-2019
Серед хімічних методів контролю якості показників препаратів застосовують: аналіз наявності функціональних груп, ідентифікація речовин за хімічними властивостями, одержання кольорових похідних, власне дериватизація, тощо. Фізико-хімічні методи аналізу – гравіметричний (сполуки фосформолібденової кислоти, кальцію, барію, феруму тощо), спектрофотометричний (сполуки, які поглинають світло в УФ-області – пряме спектрофотометрування, або непряме спектрофотометрування – після утворення забарвлених похідних, що поглинають світло у видимій області спектру), титриметричний (комплексонометричне, кислотно-основне, перманганатометричне, бромат-бромітне, нітритометричне, аргентометричне, йодометричне та неводне титрування речовин).
Ідентифікацію та кількісне визначення діючих речовин різних груп препаратів (антибіотиків, жиророзчинних та водорозчинних вітамінів, протипаразитарних, протизапальних, родентицидів, дезінфектантів, гормонів та амінокислот) здійснюють методами високоефективної рідинної, газової, тонкошарової хроматографії та УФ-спектрофотометрії.
У лабораторії розроблена та застосовується система менеджменту якості досліджень ветеринарних препаратів та дезінфікуючих засобів, субстанцій, преміксів та кормових добавок на основі поєднання фізико-хімічних методів аналізу із статистичною обробкою результатів аналізу і збереженням результатів досліджень у електронному вигляді.
Впроваджено систему реєстрації зразків ветпрепаратів і результатів проведених випробувань. На основі проведеної розробки та модифікації методик контролю якості ветеринарних препаратів підготовано робочі інструкції згідно з вимогами ДСТУ ISO/IEC 17025-2019.