ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Інформація про VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію Друк

4-6 жовтня 2017 р. у ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок (м. Львів) відбулася VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Ветеринарні препарати: розробка, контроль якості та застосування.

У роботі конференції взяли участь близько 300 провідних вчених та практиків у галузі ветеринарної медицини з України, США, Франції, Aвстрії, Німеччини, Великобританії, Латвії, Литви, Чехії, Польщі, Угорщини, Грузії, Саудівської Аравії, Лівану, Єгипту, Індії, Білорусії, Росії, Анголи, а також керівники та спеціалісти установ і підприємств, які розробляють, випускають, зберігають і реалізують ветеринарні препарати, кормові добавки, засоби ветеринарної медицини, продукцію тваринництва і птахівництва. Зокрема: ТОВ «Ветсинтез», АТ «Біофарм», «Бровафарма» Харківська біофабрика, Фірма «Proteon», «TEKRO», Компанія «Сузір'я» Фірми Bayer Ltd., ООО «ВЕДА», DSM Nutritional Products Sp. z o.o. та інші.

Учасників конференції привітали: перший заступник Голови Державної служби України з питань харчових продуктів та захисту споживачів Жук А. О.; академік-секретар відділення ветеринарної медицини Національної Академії Аграрних Наук України Мандигра М. С.; заступник голови Львівської обласної держадміністрації Замлинський Р. Т., директор департаменту розвитку Львівської міської ради Бунда Н. В своїх виступах вони відмітили, що вже стало доброю традицією, в осінні дні наукова еліта різних держав та України зустрічається під егідою Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок. Цей Інститут завоював славу провідної координуючої науково-контрольної установи України в галузі ветеринарної медицини та тваринництва. Він займає гідну позицію не тільки серед наукових закладів нашої Держави, але судячи з аудиторії конференції, всього світу. Сьогоднішня подія це ще одна приємна нагода відзначити високий професіоналізм, інноваційні підходи та самовіддану працю цього колективу.

Українську науку, крім співробітників ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок, представляли керівники і вчені з Інституту біології тварин НААН, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, Харківської ветеринарної академії, Національного університету біоресурсів та природокористування, м. Київ, Тернопільського національного економічного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Сумського національного аграрного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Інституту ветеринарної медицини НААН, м. Київ, Інституту біології клітини НАН м. Львів, Львівського національного університету ім. І. Франка, Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, м. Київ, Буковинського інституту агропромислового виробництва, Рівненської дослідної станції епізоотології, Тернопільської дослідної станції ІВМ НААН, ДНКІ біотехнології і штамів мікроорганізмів, Білоцерківського державного аграрного університету, ННЦ «Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» НААН м. Харків, Сумського національного аграрного університету.

Зарубіжна наука була представлена великою делегацією з Польщі, з Національного ветеринарного інституту (м. Пулави) на чолі з директором професором Кшистофом Нємчуком, Інституту зоотехніки (м. Краків), Національної лабораторії кормів, (м. Люблін), Природничого університету (м. Люблін), Університету Казимира Великого, (м. Бидгоща); Департаменту кормів фармації і утилізації, Яцек Борута м. Варшава, Керівник конгресу Європейської Асоціації фармакологів токсикологів, Пьотр Окуневський;

Інститут безпеки продуктів харчування, охорони здоров'я та навколишнього середовища "BIOR", Рига, (Латвія) на чолі з директором профессором (Aivars Berzins) Аіварс Берзінс; Каунаський технологічний університет (Латвія) та Вітебська ветеринарна академія. Керівник департаменту МЕБ, Валентина Шарандак (м. Париж, Франція); Регіональний директор з якості та аудиту ISEE Філія US-Амерікас Берінгер Інгельхайм, Ростислав Слабіцький, (США); Президент Державного управління із захисту споживачів Детлеф Вендт та віце-президент Лотар Хоффманн Тюрінгія, (Німеччина). Національне агентство ветеринарних лікарських засобів, м. Фужер (Франція), Університет ветеринарної медицини, відділ живлення тварин, ветеринарії і охорони здоров‘я м. Відень (Aвстрія); керівник Проекту з питань європейського законодавства «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні», Тоні Віл, м. Лондон, (Великобританія); Президент Української асоціації з контролю за інфекціями та протимікробною резистентністю, голова Українського національного комітету з контролю за інфекціями (UCIC) та протимікробної резистентності (UCAST), національний координатор протимікробної резистентності та контролю за інфекціями Салманов Айдин Гурбанович.

В процесі роботи конференції, були представлені та обговорені передові наукові рішення різних країн в сфері ветеринарії та тваринництва. Великий інтерес представляли доповіді:

  • «Поточна епізоотична ситуація в АЧС в Європі - прогнози її розвитку» яку представив директор Національного ветеринарного інституту, м. Пулави, Республіка Польща професор Krzysztof Nemczyk.
  • «Антибіотикорезистентність – виклики сьогодення» яку виголосила заступник голови Національного агентства ветеринарних лікарських засобів м. Фужер, Франція Катрін Ламбер.
  • «Різниця у вимогах GMP для виробництва ветеринарних лікарських засобів у порівнянні з медичними», яку представив регіональний директор з якості, комплайнсу і аудиту ISEE Філія US-Амерікас Берінгер Інгельхайм, США Ростислав Слабіцький.
  • «МEБ: відповідні стандарти та керівні принципи для ветеринарних лікарських засобів» представлена керівником департаменту МЕБ, Париж, Франція Валентиною Шарандак.
  • «Мікотоксини в сировині та кормах», яку представив директор Інституту експериментальної біології університету Казимира Великого в м. Бидгощі Jan Grajewski.
  • «Особливості ринку ветеринарних препаратів в Україні» яку виголосив професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України, володар титулу „Doctor honoris causa”, директор ДНДКІ ветпрепаратів, Ігор Коцюмбас.

Провідні міжнародні вчені виголосили свої доповіді, мали можливість поспілкуватися, обміняються досвідом з практиками в процесі роботи двох Круглих столів «Законодавчі та практичні аспекти впровадження НАССР в Україні при виробництві кормів» та «Особливості впровадження належної виробничої практики (GMP) та досліджень біоеквівалентності в Україні». Жваві дискусії були навколо важливих проблем галузі. Зокрема, порушать питання аналізу епізоотичної ситуації в світі та Україні щодо профілактики африканської чуми свиней. Також цікава дискусія була щодо впровадження системи якості та безпечності у виробництві ветеринарних препаратів, кормів та кормових добавок.

Такі зустрічі надають нового імпульсу в інноваційному розвитку науки та сприяють впровадженню світових стандартів безпеки і якості в практику тваринництва України. Наукові розробки, що були озвучені, є вкрай важливими, особливо в контексті підписання договору про зону вільної торгівлі та виходу нашої продукції на нові ринки світу.

В роботі конференції прийняли участь і делегація Інститутів Ветеринарних Служб Міністерства сільського господарства Республіки Ангола. Підчас візиту ангольські колеги ознайомились з досвідом України в галузі реєстрації ветеринарних препаратів та кормових добавок а також прослухали курс лекцій в галузі безпеки харчової сировини та продукції тваринного походження. Візит було організовано в рамках двосторонніх зустрічей між представниками Державної Служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів та компетентними службами Міністерства сільського господарства Республіки Ангола.

Листи подяки:

Матеріали конференції були опубліковані у „Науково-технічному бюлетені ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин” (Випуск 16, № 2).

 
Головна Новини Інформація про VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію

Увага! Небезпечна продукція

Реєстрація ветеринарних препаратів та кормових добавок