ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Напрацювання шляхів боротьби з АЧС в України та Польщі Друк

02 - 03 серпня 2017 на базі ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок відбулась зустріч представників компетентних органів України та Польщі з питань ліквідації африканської чуми свиней на території обох держав.

Українську делегацію очолював Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа. До її складу також увійшли Головний ветеринарний лікар України, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль, керівники ряду головних управлінь Держпродспоживслужби в областях: Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Волинській та Рівненській. А також були присутні представники облдержадміністрацій: Львівської, зокрема перший заступник голови, голова надзвичайної комісії Ростислав Замлинський та начальник управління агропромислового розвитку Ігор Вус та Закарпатської – радник голови Ігор Лущ.

Польську делегацію очолювала Віце-міністр Міністерства сільського господарства та розвитку села Республіки Польща Ева Лех. До її складу також увійшли: Головний ветеринарний лікар Республіки Польща Павел Нємчук та директор Державного інституту ветеринарії в Пулавах, професор Кшистоф Нємчук.

Метою зустрічі було напрацювання шляхів та спільних зусиль у питаннях боротьби з АЧС на територіях України і Польщі, координація зусиль, у тому числі в частині депопуляції диких кабанів. Зважаючи на спільний державний кордон, налагодження роботи щодо оперативного інформування сторін про епізоотичну ситуацію на територіях України та Польщі на державному рівні і на рівні воєводств та областей, обмін досвідом у питаннях забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя країни тощо.

 

Були виголошені наступні доповіді:

  1. Професор Кшистоф Нємчук. «Вимоги правових документів стосовно небезпеки виникнення АЧС в Республіці Полощі»;
  2. Павел Нємчук. «Актуальна епізоотична ситуація щодо АЧС: стан загроз та прогнози»;
  3. Борис Кобаль. «Заходи щодо ліквідації та недопущення поширення збудника АЧС в Україні».

У своїй доповіді професор Кшистоф Нємчук представив історичну епізоотичну ситуацію щодо АЧС у Польщі.

Головний ветеринарний лікар Республіки Польща Павел Нємчук сказав, що АЧС є безпечною для людей, але це захворювання завдає величезних економічних збитків, оскільки, після виявлення симптомів та встановлення діагнозу така країна не може експортувати свинину та її продукти до Європи та у країни третього світу. При цьому він наголосив, що важливим моментом є вилучення та ліквідація малих господарств, які є вогнищами захворювання.

Боротьбу з цим захворюванням потрібно вестися на державному рівні та одночасно у всіх напрямках. Найважливіше донести інформацію до фермера, який займається розведенням свиней. Так у Польщі виготовляються інформативні листівки про цю хворобу, біозаходи та як боротися з нею, які розповсюджуються серед фермерів в буферній та зонах ураження. В господарствах, які займаються розведенням потрібно суворо дотримуватися відповідних біозаходів. Ще один канал зараження туристи і канапки зі свининою.

Віце-міністр Міністерства сільського господарства та розвитку села Республіки Польща Ева Лех у своєму виступі сказала: «В нас є напрацьовано багато цікавої інформації, якою ми з радістю поділимося з вами, а також дамо відповідь на всі ваші запитання. Я в свою чергу розповім вам про юридичні зміни, які відбулися в польському законодавстві, після виявлення недоліків на практиці, а також про заходи та інструменти, які при цьому вживаються. Представлю механізми, які запровадила держава для відшкодування збитків фермерів, які зазнали втрат у зв’язку з африканською чумою.

Підводячи підсумки проведеної двохденної роботи Володимир Лапа наголосив: «Нам дуже важливі такі зустрічі із залучення до співпраці країни ЄС. В Україні є багато моментів для вирішення яких потрібен ваш досвід. Я думаю, що ця зустріч буде продуктивною з конкретними результатами та досягненнями».

В рамках міжнародної зустрічі була цікава дискусія ветеринарних фахівців двох країн. Надалі залишаються відкритими питання попередження поширення вірусу африканської чуми свиней. Вони є надзвичайно актуальним як для України так і для Польщі. Оскільки галузь свинарства забезпечує населення цінними і життєво необхідними продуктами харчування й наразі залишається найбільш перспективним напрямком в аграрному бізнесі.

Сторони запланували розглянути питання подальшого поглиблення співпраці.

 
Головна Новини Напрацювання шляхів боротьби з АЧС в України та Польщі

Увага! Небезпечна продукція

Реєстрація ветеринарних препаратів та кормових добавок