Днями дирекція Інституту приймала високодостойних гостей, представників ветеринарних служб спільної міжнародної зустрічі щодо виконання програми ЄС по боротьбі зі сказом. Учасниками зустрічі були Україна, Польща, Угорщина і Румунія.
Україну представляли: делегат МЕБу, перший заступник Голови Держпродспоживслужби України – Андрій Жук; Начальник управління здоров’я та благополуччя тварин Держпродспоживслужби України – Микола Сонько; Начальник відділу зовнішніх зв’язків та євроінтеграції Держпродспоживслужби України – Олена Курята.
Представник від Європейської Комісії – Педро Росадо-DG SANTE
Затупник головного інспектора Республіки Польщі – Криштоф Яжджевській і експерт по сказу Головного ветеринарного Інспекторату Республіки Польщі – Павел Маковскій.
Головний ветеринарний Інспектор Угорщини – Лайош Богнар.
Ветеринарний Інспектор управління здоров’я та благополуччя тварин компетентного органу Угорщини – Мелінда Кочсіс.
Начальник департаменту з питань моніторингу та нотифікації компетентного органу Румунії – Крістіан Сіпосеан.
В зустрічі брали участь представники Головних Управлінь Держпродспоживслужби України прилеглих до кордону областей: Войтюк С. М. (Волинська); Костюк О. В. (Рівненська); Сендецький М. П. (Івано-Франківська); Шимон Ю. Ю. і Русин А. О. (Закарпатська); Волошин Р.В., Подоляк В.П. і Вдовиченко О.М. (Львівська). А також представники ТОВ «Укрветпромпостач» – компанії виробника приманок оральної вакцини в Україні.
В процесі роботи було відзначено, що сказ є і надалі залишається однією із найважливіших та найскладніших проблем Євросоюзу. На сьогоднішній день діють 12 програм щодо боротьби з цим захворюванням. Ці програми охоплюють територію від Балтійського і до Чорного морів та покривають усі балканські країни. Що стосується фінансування то сказ – друге захворювання за величиною коштів, які йдуть з Євросоюзу. Зокрема, у 2016 році було використано 25 млн євро на подолання цього захворювання. Якщо проаналізувати регіон Україна – Польща – Угорщина то фінансування складало – 2,5 млн євро. Це означає, що приблизно 10 % від всього фінансування ЄС направлено в Україну.
Були намічені подальші вектори роботи. Першочерговим завданням є створення буферних зон із всіма межуючими країнами, зокрема з Росією, Україною, Білорусією, Молдовою. Потрібно взяти до уваги, щоб покривалася вся територія згідно запланованої програми.
ЄС надалі готовий надати підтримку. Наголошувалось, про великий прогрес співпраці України із сусідніми державами в кращу сторону.
.