ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Презентація Стратегічного плану України щодо профілактики інфекцій та запобігання антимікробної резистентності Друк

17 - 18 листопада 2016 року у Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інфекційний контроль і антимікробна резистентність». Цей форум проводився в рамках Європейського дня раціонального використання антибіотиків і присвячений обговоренню шляхів вирішення актуальних проблем інфекційного контролю та антимікробної резистентності, а також реалізації угоди про асоціацію Україна – ЄС та підготовки Стратегічного плану дій України з антимікробної резистентності в медицині, ветеринарії, сільському господарстві і харчовій промисловості. У роботі конференції взяли участь представники Всесвітньої організації охорони здоров’я, Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, Національного Центру громадського здоров’я України, Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів, провідні українські вчені, а також їх колеги з Азербайджану, Туреччини, країн Європейського Союзу та США.

З доповіддю від Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів виступив заступник директора ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок д. вет. н. Віктор Павлович Музика. В доповіді «НЕОБХІДНІСТЬ РОЗРОБКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ АНТИБІОТИКОРЕЗИСТЕНТНОСТІ МІКРООРГАНІЗМІВ У ВЕТЕРИНАРНІЙ МЕДИЦИНІ» було представлено схему впровадження Національної стратегії антибіотикорезистентності у ветеринарії.

На першоиу етапі:

1) Розробка та затвердження Національної стратегії розсудливого використання антимікробних препаратів у ветеринарній медицині.

2) Розробка гармонізованої з Європейським законодавством національної законодавчо-нормативної бази для впровадження Національної системи моніторингу антибіотикорезистентності у ветеринарній медицині.

3) Розробка освітніх програм для спеціалістів ветеринарної медицини з питань антибіотикорезистентності та розсудливої антимікробної терапії.

На другому етапі:

1) Впровадження Національної стратегії розсудливого використання антимікробних препаратів у ветеринарній медицині.

2) Визначення національних референс-лабораторій по дослідженню чутливості мікроорганізмів до антимікробних препаратів та їх технічне оснащення для проведення досліджень чутливості мікроорганізмів до антимікробних препаратів.

3) Встановлення технічних вимог до проведення моніторингу антибіотикорезистентності (стандартизація та гармонізація з європейськими вимогами відбору проб, методів виділення та ідентифікації бактерій, дослідження їх чутливості до антимікробних препаратів, критеріїв інтерпретації отриманих результатів, аналізу даних та форми звітування).

4) Роробка Національної системи моніторингу антибіотикорезистентності у ветеринарній медицині:

- етап 1: розробка системи моніторингу виробництва, обігу та застосування ветеринарних антимікробних препаратів;
- етап 2: розробка системи моніторингу антибіотикорезистентності зоонозних та коменсальних бактерій.

Впровадження системи моніторингу антибіотикорезистентності (СМАР) у ветмедицині України дозволить оцінити тенденції і спрогнозувати вірогідність виникнення і розповсюдження мікробної резистентності та її наслідків для тварин (ефективність антибіотикотерапії, термін та вартість лікування, тощо).
СМАР сприятиме забезпечення безпечності продуктів тваринництва, а відтак – безпеці здоровя людей!!!

 
Головна Новини Презентація Стратегічного плану України щодо профілактики інфекцій та запобігання антимікробної резистентності

Увага! Небезпечна продукція

Реєстрація ветеринарних препаратів та кормових добавок