
Коробова Ольга Вячеславівна
Завідуючий лабораторією – кандидат біологічних наук.
Тел. (032) 231-63-26
E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Історія лабораторі
Функції лабораторії:
- Експертиза нормативно-технічної документації, що надходить у ДНДКІ ветпрепаратів і кормових добавок, щодо її відповідності вимогам українського законодавства та міжнародних регулюючих органів.
- Відтворення рідинно-хроматографічних методів якісного і кількісного аналізу, закладених у технічну і нормативну документацію, в ході проведення державної реєстрації та вибіркового контролю ветеринарних препаратів, преміксів та кормових добавок у ДНДКІ ветпрепаратів і кормових добавок.
- Розробка, адаптація і впровадження у практику рідинно-хроматографічних методів контролю, з використанням сучасного ВЕРХ-обладнання, нових ветеринарних препаратів, преміксів та кормових добавок, що містять у своєму складі одну, або декілька діючих речовин.
- • Гармонізація існуючих методів контролю, які використовувались вітчизняними виробниками ветпрепаратів, із методами контролю, прийнятими в ЄС, що передбачає, зокрема, значно ширше використання високоефективної рідинної хроматографії.
- Проведення аналізів ветеринарних препаратів, преміксів та кормових добавок на договірних засадах.
- Лабораторію оснащено комп’ютеризованими рідинно-хроматографічними системами виробництва фірм Waters (США) і Knauer (Німеччина) із набором найбільш поширених детекторів, а також обладнанням для пробопідготовки.
- На сьогоднішній, день в лабораторії здійснюється контроль ветпрепаратів різних фармакологічних груп і різних форм (розчини, суспензії, тверді, порошкоподібні, мазеві, тощо) і кормових добавок, що надходять на ринок України як від вітчизняних, так і іноземних виробників.
Основні розробки лабораторії У лабораторії створено і постійно поповненюється комп’ютерноий банк методів ВЕРХ - аналізу таких фармакологічних груп ветпрепаратів, як антибіотики, вітаміни, антиоксиданти, міорелаксанти, протизапальні, антгельмінтні препарати, інсектициди тощо, загалом понад чотириста найменувань ветеринарних препаратів і кормових добавок. Таке інформаційне забезпечення дозволяє постійно нарощувати швидкість і надійність проведення державного контролю ветеринарних препаратів відносно їх якісного і кількісного складу. Накопичено значний досвід з розробки і адаптації ВЕРХ-методів аналізу ветеринарних препаратів різного хімічного складу і терапевтичної дії, серед яких ін’єкційні, пероральні та препарати зовнішнього застосування в розчинах і в твердій формі, вітамінні суміші, деякі антибіотики, антгельмінтні, антипаразитарні, деякі гормональні препарати, а також кормові добавки, що вимагають складної пробопідготовки. Так, за час роботи лабораторії співробітниками адаптовано, модифіковано, розроблено та впроваджено в лабораторну практику методи контролю для близько 200 ветпрепаратів, серед яких такі, як альбендазол, левамізол, латодурін, амоксициклін, неостомозан, пропоксур, окситетрациклін, дексафорт, енрофлоксацин, офлоксацин, клозантел, вітамінні препарати, премікси і багато інших. Лабораторія брала участь у розробці нормативної документації на ряд нових препаратів вітчизняного виробництва, та продовжує роботи в цьому напрямку. Зокрема, розробляються методи контролю для антибактерійних препаратів широкого спектру дії, що створюються на основі інгредієнтів фторхінолонового ряду, синтезованих в Україні, деяких препаратів антибактеріальної дії з групи макролідів, ряду протипаразитарних препаратів на основі альбендазолу, фенбендазолу, клозантелу, а також вітамінів у складі преміксів.
Робочі будні
|