ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Міжнародна зустріч представників ветеринарних служб по проблемі сказу Друк

Днями дирекція Інституту приймала високодостойних гостей, представників ветеринарних служб спільної міжнародної зустрічі щодо виконання програми ЄС по боротьбі зі сказом. Учасниками зустрічі були Україна, Польща, Угорщина і Румунія.

Україну представляли: делегат МЕБу, перший заступник Голови Держпродспоживслужби України – Андрій Жук; Начальник управління здоров’я та благополуччя тварин Держпродспоживслужби України – Микола Сонько; Начальник відділу зовнішніх зв’язків та євроінтеграції Держпродспоживслужби України – Олена Курята.

Представник від Європейської Комісії – Педро Росадо-DG SANTE

Затупник головного інспектора Республіки Польщі – Криштоф Яжджевській і експерт по сказу Головного ветеринарного Інспекторату Республіки Польщі – Павел Маковскій.

Головний ветеринарний Інспектор Угорщини – Лайош Богнар.

Ветеринарний Інспектор управління здоров’я та благополуччя тварин компетентного органу Угорщини – Мелінда Кочсіс.

Начальник департаменту з питань моніторингу та нотифікації компетентного органу Румунії – Крістіан Сіпосеан.

В зустрічі брали участь представники Головних Управлінь Держпродспоживслужби України прилеглих до кордону областей: Войтюк С. М. (Волинська); Костюк О. В. (Рівненська); Сендецький М. П. (Івано-Франківська); Шимон Ю. Ю. і Русин А. О. (Закарпатська); Волошин Р.В., Подоляк В.П. і Вдовиченко О.М. (Львівська). А також представники ТОВ «Укрветпромпостач» – компанії виробника приманок оральної вакцини в Україні.

В процесі роботи було відзначено, що сказ є і надалі залишається однією із найважливіших та найскладніших проблем Євросоюзу. На сьогоднішній день діють 12 програм щодо боротьби з цим захворюванням. Ці програми охоплюють територію від Балтійського і до Чорного морів та покривають усі балканські країни. Що стосується фінансування то сказ – друге захворювання за величиною коштів, які йдуть з Євросоюзу. Зокрема, у 2016 році було використано 25 млн євро на подолання цього захворювання. Якщо проаналізувати регіон Україна – Польща – Угорщина то фінансування складало – 2,5 млн євро. Це означає, що приблизно 10 % від всього фінансування ЄС направлено в Україну.

Були намічені подальші вектори роботи. Першочерговим завданням є створення буферних зон із всіма межуючими країнами, зокрема з Росією, Україною, Білорусією, Молдовою. Потрібно взяти до уваги, щоб покривалася вся територія згідно запланованої програми.

ЄС надалі готовий надати підтримку. Наголошувалось, про великий прогрес співпраці України із сусідніми державами в кращу сторону.

.
 
Головна Новини Міжнародна зустріч представників ветеринарних служб по проблемі сказу

Увага! Небезпечна продукція

Реєстрація ветеринарних препаратів та кормових добавок